Výnimočná patentovaná zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny psyllium. Je aktivovaná, bezlepková, zásaditá, naturálna - 100% RAW. Kompletný zdroj informácii o HRYZKE je na www.hryzka.sk. Jednoducho povedané výživné, chutné a zdravé raňajky pre celú rodinu.

Pri použití zľavového kódu TNJK01 budeš mať pri každom nákupe HRYZKY cez e-shop zľavu 5%. Je časovo neobmedzený a platí aj pre opakované nákupy. Pri objednávke je potrebné zadať kód do kolonky "Uplatniť zľavový kód" a kliknúť na tlačidlo "Prepočítať".do e-shopu  
Hryzka so zľavou
Objednajte si aktivovanú naturálnu bezlepkovú zmes Hryzka so zľavou 5% s použitím zľavového kódu TNJK01.
Facebook
Instagram

katka.janurka
Instagram

Cez hmlisté Otrhance

Autor: Petrík Dátum: 30.7.2015 Zobrazenia: 891 x
V štvrtý júlový piatok boli po celom Slovensku búrky s lejakmi, cestu pod Strečnom zahatal zosuv blata. V sobotu sa ešte slabšie búrky stále krútili ponad naše kraje a v nedeľu ráno sme sa zobudili do sivého zatiahnutého upšaného rána. Meteorológovia však sľubovali odchod mrakov a do poobedia príjemné slnečné počasie. Aj napriek nízkej morálke sme sa teda vychystali do bežeckého a vyrazili na výlet - tento raz sme si to namierili do Račkovej doliny v Západných Tatrách. Našim cieľom boli Otrhance - jeden z bočných hrebeňov Západných Tatier s vrcholmi Nižná Magura, Ostredok, Vyšná Magura a Jakubiná. No a či sa oplatilo prekonať lenivosť? Posúďte sami. :)

Od ATC Račkova vyrážame Úzkou dolinou k miestu, kde sa spájajú Jamnícka a Račkova dolina. Odtiaľ začíname prudko stúpať na Nižnú Maguru. Obloha je stále sivá, ale aspoň pršať prestalo, na fotenie toho veľa nie je. Cestou zbierame všetku vodu z vysokých tráv pri chodníku, a tak sme od pol pása dolu úplne premočení. Nad hornou hranicou lesa sa nám konečne začínajú odkrývať výhľady, Nižná Bystrá ...
... a v kotline Pribylina.
Mnoho pekných pohľadov zatiaľ ukrýva hmla.
Vykúkajú aj Klin a Bystrá.
Kdesi pred Ostredkom začíname vidieť aj do opačnej strany smerom na Baranec a Roháče ...
... a hrebeň Otrhancov vytvára akoby bariéru pre hmlu.
Za Ostredkom to vyzerá ako kdesi v Machu Piccu.
A hmlu stále neviditeľná stena drží len na jednej strane.
Žeby Vyšná Magura? Vrcholy nie sú označené a je ich tam celkom dosť, takže ozaj neviem. :D
Nesmelo vykúkajúci pán Beraňek.
Pred nami už vidno Hrubý vrch, ktorý je súčasťou hlavného hrebeňa.
Jedna z mála fotiek, kde sa neksichtím, tak si to vážte. A zároveň podprahová reklama na Kalenji. :D
Pod Jakubinou si nás obzerajú títo krásavci ...
... pomaly sa k nim približujem ...
... a oni zase pokračujú svojou cestou a miznú v hmle.
Slnko konečne ukazuje svoju silu a rozháňa mračná.
A takto to vyzerá z Jakubinej smerom na Baranec a Roháče. Je to panoráma zložená z viacerých fotiek, šípkami ju môžete posúvať.
Račkove plesá sú dosť vyschnuté, párdňový dážď nedokázal zatiaľ dobehnúť niekoľko týždňov sucha.
Hrubý vrch ...
... a ďalšia panoráma, tentokrát zo sedla medzi Jakubinou a Hrubým vrchom.
A konečne vidíme aj Ostrý Roháč a Plačlivé. S Katkou spomíname na minuloročný výlet, ktorý nás neplánovane zaviedol aj na Roháč. Katka máva závraty z výšok, tak bolo celkom štastie, že vtedy bola hmla - nevidela aký nekonečný pád by ju čakal a prešla bez ujmy. :D
Z Hrubého vrchu cez Jarzabczy vrch a začíname klesať do Jamníckej doliny, opäť panoráma.
Pohľad späť smerom na Jarzabczy vrch (ani odpísať to neviem správne z mapy :D). V týchto miestach nečakane stretávame tajne trénovať Nataliu Tomasiak, výbornú poľskú bežkyňu, s ktorou Katka zdieľala stupienky víťazov na Sky&Clouds Run vo Vysokých Tatrách. Keďže sme pár hodín predtým na ňu mysleli (ako fantasticky zvládla bežať po tých skalách, kým my sme sa po nich len šúňavo kypťali), tak sme sa ani veľmi nečudovali, že sme ju "náhodou" aj hneď stretli. :) Prehodili sme pár krkolomných viet v slovensko-poľsko-anglicko-posunkovej reči a vysmiati sme sa pobrali každý svojou cestou. :)
V Jamníckej doline vychutnávame parádny zbeh s krásnymi kľukatými chodníčkami ...
...v obzvlášť peknom lese nachádzame aj útulnú chalúpku na prenocovanie.
A posledné pohľady do Jamníckej doliny - behom sa nám majestátne vrcholy rýchlo vzďaľujú z dohľadu.
Pri ATC Račkova sa ešte máčame niekoľkokrát v potoku (nie že by bolo tak teplo, aby sme potrebovali chladenie :D - ale ako súčasť regenerácie po výkone je studená voda úplne super).
Cestou domov sa pristavujeme vo Vavrišove, aby sme si ešte obzreli a odfotili neskutočné pohľady. Istotne sa ani Vavrišovčanom nezunujú a my sme priam nadšení.
A ešte posledné foto z diaľnice cez zababrané okno auta.
Západné Tatry sú jedným z nádherných kútov Slovenska a určite sa sem ešte neraz radi vrátime. Napríklad pri septembrovom Vysokohorskom behu cez Klin.

Petrík
Komentáre:
Informovať ma o nových komentároch
© 2020 by Janurky - Peter Janura, Katarína Janurová