Výnimočná patentovaná zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny psyllium. Je aktivovaná, bezlepková, zásaditá, naturálna - 100% RAW. Kompletný zdroj informácii o HRYZKE je na www.hryzka.sk. Jednoducho povedané výživné, chutné a zdravé raňajky pre celú rodinu.

Pri použití zľavového kódu TNJK01 budeš mať pri každom nákupe HRYZKY cez e-shop zľavu 5%. Je časovo neobmedzený a platí aj pre opakované nákupy. Pri objednávke je potrebné zadať kód do kolonky "Uplatniť zľavový kód" a kliknúť na tlačidlo "Prepočítať".do e-shopu  
Nie len o tom, ako prosperovať na prevažne surovej rastlinnej strave
Táto časť je venovaná našej ceste v oblasti výživy, ktorá začala na jar roku 2012, keď sme postupne vylúčili z jedálnička mäso. Začali sme zaraďovať čoraz viac tepelne neupravovaného ovocia a zeleniny, čo na konci zimy 2013 vyústilo do prechodu na takmer 100% surovú stravu zloženú z ovocia, zeleniny a dosť veľkého množstva orechov a semien. Postupom času sme sa začali čoraz viac prichyľovať k frutariánstvu, t. j. zvyšovali sme objemy zjedeného ovocia na úkor semien a orechov. V lete 2014 sme sa opäť čiastočne vrátili k šetrnej tepelnej úprave jedál v podobe vysokosacharidovej varenej večere (ryža, zemiaky, šošovica, cícer, ...) s množstvom zeleniny. V angličtine sa tento spôsob stravovania nazýva Raw till 4 (surovo do "štvrtej"). Najznámejšou zástankyňou tohto stravovacieho štýlu je Freelee the Banana girl, ktorá si spolu s mnohými ďalšími, vrátane nás dvoch, zmenou stravovania výrazne dopomohla k zlepšeniu svojho zdravia, psychickej pohody, fyzickej kondície či celkového vzhľadu, a v konečnom dôsledku skvalitneniu všetkých aspektov v živote.

Momentálne náš bežný deň pozostáva väčšinou z troch jedál. Na raňajky zvyčajne začíname šťavnatým ovocím - obaja po 2-3 kg, na obed cca 2 litre green smoothie, v ktorom nesmú chýbať banány so zeleňou (ideálne mladou divou, napr. púpava, žihľava, skorocel, ...) a na večeru obyčajne ryža, zemiaky, šošovica, pohánka, pšeno, atď. - varené alebo parené, so surovou alebo parenou zeleninou (mrkva, cvikla, celer, petržlen, ...) a listovým šalátom.

Spolu so zmenou stravy sme začali aj nasávať informácie o výžive, spôsoboch stravovania, metabolizme, anatómii, tráviacom systéme, biochémii a fungovaní ľudského tela ako takého. Mnohé poznatky sme sami na sebe uviedli do praxe, odskúšali, a následne podľa toho upravili našu cestu. So skúsenosťami by sme sa radi podelili a chceli by sme aj rozšíriť naše obzory prostredníctvom nových názorov.

Naše znalosti sú určite obmedzené a neustále objavujeme nové a nové poznatky, preto sme otvorení každej rozumnej diskusii na tému výživy a zároveň Vás upozorňujeme na to, že informácie zverejnené na našich stránkach sa nedajú považovať za lekárske odporúčania. Tento spôsob stravovania sme si vyladili počas skoro troch rokov a to, že sedí nám, neznamená, že bude vyhovovať každému na 100%. Preto nenesieme žiadnu zodpovednosť za prípadné škody spôsobené neuváženým experimentovaním so stravou bez konzultácie s lekárom, najmä ak trpíte vážnejšími zdravotnými problémami. Apelujeme na zdravý rozum každého jednotlivca.

Naším cieľom je inšpirovať ľudí k zdravšiemu spôsobu stravovania a komplexnejšej starostlivosti o telo - nie len zvonka (šport, otužovanie, ...), ale i vnútorne ("Sme to, čo jeme."). Veríme, že naše chutné a farebné recepty Vás povzbudia k tomu, aby ste do Vášho jedálnička mali chuť zaradiť viac ovocia a zeleniny, čo nikdy nie je zdraviu na škodu.

Prajeme Vám príjemné pozeranie a dobrú chuť!
Ukázať popisok
Hryzka so zľavou
Objednajte si aktivovanú naturálnu bezlepkovú zmes Hryzka so zľavou 5% s použitím zľavového kódu TNJK01.
Facebook
Instagram

katka.janurka
Instagram
© 2020 by Janurky - Peter Janura, Katarína Janurová