Výnimočná patentovaná zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny psyllium. Je aktivovaná, bezlepková, zásaditá, naturálna - 100% RAW. Kompletný zdroj informácii o HRYZKE je na www.hryzka.sk. Jednoducho povedané výživné, chutné a zdravé raňajky pre celú rodinu.

Pri použití zľavového kódu TNJK01 budeš mať pri každom nákupe HRYZKY cez e-shop zľavu 5%. Je časovo neobmedzený a platí aj pre opakované nákupy. Pri objednávke je potrebné zadať kód do kolonky "Uplatniť zľavový kód" a kliknúť na tlačidlo "Prepočítať".do e-shopu  

Predstavujeme: raňajková zmes Hryzka

Autor: Petrík, Katka Dátum: 1.3.2018 Zobrazenia: 2021 x
raňajková zmes Hryzka

Nedávno sa nám do rúk dostala novinka na trhu - Raňajková zmes HRYZKA. Rýchly prieskum stránky www.hryzka.sk ukázal, že sa jedná vskutku o výnimočný produkt - rozhodli sme sa ho teda preskúmať bližšie.

Čo je to vlastne HRYZKA? Podľa slov výrobcu: "Unikátna raňajková zmes HRYZKA je vyrobená zo surovín v RAW kvalite – aktivované proso, aktivované slnečnicové semienka, pohánkové vločky, aktivované vlašské orechy, amarantové vločky, aktivované tekvicové semienka, chia semienka, aktivované ľanové semienka, aktivované mandle, goji a psyllium."

raňajková zmes Hryzka - zloženie
Výživné zloženie HRYZKY - za povšimnutie stojí nielen vysoký obsah omega-3 mastných kyselín :)

HRYZKA je vlastne výnimočná patentovaná naturálna zásaditá bezlepková a rastlinná 100% RAW raňajková zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny psyllium, bez konzervantov a bez pridaného cukru, vhodná pre deti od troch rokov, určená pre celú rodinu ako zdravé raňajky či olovrant, pre športovcov, tehotné ženy, celiatikov, diabetikov, vegetariánov i vegánov.

Hmmm, to znie naozaj kvalitne a vyšperkovane. :) Necítite sa aj Vy vždy pri toľkých prídavných menách, ktoré sprevádzajú mnohé dnešné výrobky, ako pri sledovaní seriálu Game of Thrones v pasážach vymenúvania veškerých titulov veď viete koho? :D - “Daenerys of the House Targaryen, the First of Her Name, The Unburnt, Queen of the Andals, the Rhoynar and the First Men, Queen of Meereen, Khaleesi of the Great Grass Sea, Protector of the Realm, Lady Regnant of the Seven Kingdoms, Breaker of Chains and Mother of Dragons”. V tomto prípade je však jasné, že keby si Daenerys pridala do jedálnička HRYZKU, tak by si s tak nadupaným zložením dokázala nakloniť celý Westeros behom chvíľky a z troch vajec by sa jej bolo bývalo vyliahlo rovno 6 drakov. :D A na druhej strane, zrejme sú už takéto prívlastky na potravinách čoraz potrebnejšie, aby sme si vedeli spomedzi klasicky spracovaných produktov s otáznou nutričnou hodnotou v obchodoch vybrať taký, ktorý skutočne zodpovedá výživovým nárokom človeka dnešnej doby alebo aby sme sa mohli lepšie a rýchlejšie zorientovať aj v otázke kvality produktov.

raňajková zmes Hryzka vo Vysokých Tatrách
Prvá koštovka HRYZKY na Térynke v Tatrách - výborne chutila primiešaná do pomarančovo-banánového smoothie so škoricou

Teraz trochu k niektorým samotným pojmom:

HRYZKA je rastlinná - vegánska

Pre nás veľmi podstatná a základná podmienka v rámci nárokov na našu stravu - keďže už dlhodobo nekonzumujeme živočíšne výrobky. HRYZKA neobsahuje živočíšne zložky zo zvierat, a tak spadá pod etickejšiu a enviromentálne udržateľnejšiu formu stravovania bez zbytočného utrpenia, zanechávajúc za sebou výrazne nižšiu uhlíkovú stopu v porovnaní s dopadom živočíšnej produkcie.

raňajková zmes Hryzka
Banánovo-kakaovo-ananásový smútik s HRYZKOU - trik výbornej chuti je v dostatočne dozretom ovocí (napr. bodkované banány)
Aktivácia

Ďalšie veľmi dôležité a často opakované slovíčko - aktivované. Čo si pod tým má človek predstaviť? No v jednoduchosti by sa dalo povedať, že semienko začalo proces klíčenia. Semienko? Áno, proso (pšeno), slnečnica, pohánka, vlašské orechy, amarant, tekvica, chia, ľan - všetko sú to semená rastlín, ktoré obsahujú mnoho koncentrovaných živín. Všetky, ktoré potrebuje mladá rastlinka na úspešný štart svojho života. Háčik je však v tom, že v suchom stave sú tieto živiny akoby "uzamknuté" pomocou tzv. enzýmových blokátorov. Mnohé druhy semien, pokiaľ nie sú mechanicky poškodené, dokážu bez akejkoľvek ujmy prejsť tráviacim traktom živočíchov. Taktiež sú semená veľmi odolné voči plesniam či hnilobe. A dokonca ani po mechanickom rozdrvení či pomletí nevydajú svoje živiny len tak ľahko - enzýmové blokátory fungujú na úrovni molekúl, takže ani jemné rozomletie s nimi veľmi nepohne.

A tu prichádza k slovu spomínaná aktivácia - obšírne sme ju už rozoberali v článku Prečo namáčať orechy a semená?, ktorý odporúčame pre hlbšie súvislosti. V krátkosti - pokiaľ sa semienko dostane do vhodných pomienok (vlhkosť, svetelné podmienky, teplota), celý jeho obsah sa "odomkne" a spustia sa nespočetné biochemické procesy. Všetky živiny v ňom obsiahnuté sú zrazu voľne prístupné pre mladú rastlinku - a rovnako aj pre jej prípadného konzumenta. A tak sa Vám u Hryzky nestane, že by ste prijaté živiny nevyužili a "spláchli" dolu misou do Stredozemného mora. :D

raňajková zmes Hryzka - zloženie
5 polievkových lyžíc HRYZKY, pripravených na zaliatie ovseným mliekom a k tomu nadrobno šťavnaté mango, čučoriedky a banánové kolieska

Takže je obrovský rozdiel zobrať orechy, proso, atď. a jednoducho ich pomlieť a urobiť kašu a zobrať tie isté suroviny, namočiť ich, nechať potrebný čas (v závislosti od druhu semena cca 8 - 24 hodín) v primeranej teplote vody, prepláchnuť, vysušiť do 42°C a až potom pomlieť do kaše. Áno, poviete si, že sa jedná o pomerne zložitý a zdĺhavý proces, kým sa produkt dostane k Vám, a máte pravdu - no odmenou je maximálna využiteľnosť živín a pomerne dlhá trvanlivosť výrobku, docielená bez konzervantov iba prirodzeným procesom sušenia, ktorý zamedzuje množeniu nežiaducich plesní a baktérií. A to chceme, juch! :D

raňajková zmes Hryzka - zloženie
Výživná zmes so sójovým mliekom, banánmi, hroznom, ananásom a čučoriedkami

Pokiaľ je nám známe, doteraz žiadny podobný, na Slovensku dostupný produkt nevyužíva proces aktivácie - HRYZKA je preto naozaj priekopnícka. Iste, človek by prípravu podobnej kaše zvládol aj sám doma, ale povedzme si úprimne - len málokto sa tomu venuje reálne deň čo deň, aby mal vždy k dispozícii aktivované semienka. Hoci u nás býva často niečo namočené - mak, chia či slnečnica do smútikov, orechy, strukoviny na večeru a pod., tak stačí na to večer nechtiac zabudnúť a ráno sa to už dobehnúť nedá. Nehovoriac o príprave na dlhšie výlety - tam už je to výrazne nepraktickejšie.

raňajková zmes Hryzka pri Téryho chate
Hryzka chutí ako od Tvojej mamy gríska :D - ochutnávkový obed na Téryho chate

Ale čo keď je zmes už priamo prichystaná v odolnom znovu-uzatvárateľnom obale? Paráda - stačí hodiť do ruksaku a neskôr už len zaliať vodou. Maximálny potenciál HRYZKY ako ľahkého a výživného jedla vidíme nielen vo forme zdravého raňajkového základu doma či v práci, ale aj ako spratné riešenie na výlety, túry, stanovačky a pod. Určite nezaťaží ani pred tréningovým behom či ako "doping" počas bežeckých či iných vytrvalostných pretekov. V takomto prípade máme na ňu zálusk práve v podobe "zahustenej" ovocnej šťavy či v smútiku. Tie sme totiž naučení pripravovať si vždy čerstvé pred nejakou akciou, takže takto už len do nich doplníme pár lyžíc HRYZKY navyše a o pridanú hodnotu pre telo je postarané. :)

raňajková zmes Hryzka - zloženie
Hryzka okrem iného prispieva:

 • k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie
 • k správnemu fungovaniu nervového systému
 • k ochrane buniek pred oxidačným stresom
 • k správnemu fungovaniu imunitného systému
 • k zníženiu vyčerpania a únavy
 • k správnej funkcii psychiky
 • k udržaniu zdravých kostí
 • k udržaniu zdravej pokožky, nechtov a vlasov
 • k udržaniu dobrého zraku
 • k správnemu fungovaniu štítnej žľazy
 • k plodnosti a správnej reprodukčnej funkcii
 • No a ako je to s množstvom a chuťou?

  Ako prvé sme mali možnosť vyskúšať vzorkové balenia - po 40g, čo je ako psovi mucha, ak by sme mali zjesť v jednom chode len čisto kašu. :D Teraz už frčíme na klasických 900g baleniach. Energetická hodnota HRYZKY je cca 2000kJ/100g, takže o nejakej serióznej porcii jedla vyskladanej len z nej sa môžeme baviť pri cca 200-300g (pokiaľ jeme 3-4x denne a sme aj fyzicky aktívni). Také množstvo v jednom jedle však nie je potrebné, pretože ako sme mali možnosť vyskúsať, tak 50-70 gramov kaše stačí aj nám, veľkožrútom :D - HRYZKA je totiž vďaka svojmu zloženiu na pocit pomerne sýta, hoci nezaťaží žalúdok. :) Navyše, keď si ju zalejeme namiesto čistej vody rastlinným mliekom, šťavou alebo ovocným smútikom, objem i energetická hodnota už sami o sebe narastajú. Potom už ozaj stačí prihodiť len ovocie podľa chuti (banány, čučoriedky, jahody, hrozno, ...), posypať kakaom či škoricou podľa ľubovôle a vychutnať si veľmi príjemný chuťový zážitok s dlhotrvajúcim stabilným pocitom zažehnania hladu.

  raňajková zmes Hryzka - zloženie
  Porcia pre dvoch - zmes zaliata ryžovým mliekom, na dochutenie limetková šťava, čučoriedky, granátové jablko a aktivované mandle, k tomu dodatočne na zaplnenie zvyška žalúdka 0,5l jahodovo-banánového smútika, ktorý som popravde musela zjesť až o pár hodín, lebo som bola príjemne plná :)

  900g balenie môže byť pre niekoho veľký oriešok, ale žiadne strachy, najnovšie je v ponuke aj 450g balenie pre tých, ktorí by chceli HRYZKU vyskúšať najprv v menšom. :) Chuť je príjemne neutrálna, najviac cítiť vlašské orechy a pšeno, s jemnou nasládlosťou v pozadí - vskutku ako píše výrobca, je možné ju dochutiť podľa preferencie, a tak môžeme mať každý deň chuťovo iný pokrm, dokonca aj naslano. Nuž a ak sa bavíme o nejakom pár-dňovom výlete, keď už na spodku batoha ostal len balík tejto raňajkovej zmesi, tak vedzte, že vôbec neurazí ani sama o sebe.

  HRYZKU určite zaradíme pravidelne do našej stravy a budeme pozorovať v rôznych situáciách jej vplyvy na náš organizmus. Vyskúšame ju vo väčšom počas každodennej pracovnej rutiny, no i v rámci bežeckých výletov a pretekov, na turistike, ale aj na cestách. Najbližšie ju preverí Katka na svojej jarnej dvojmesačnej spoznávačke Portugalska, kde bude mať možnosť a zároveň nutnosť vyskúšania si efektívneho zbalenia vecí a presunu naľahko. Jej portugalská etapa započne už o pár dní, 4. marca. V takomto scenári je výhoda zbaliteľnosti, trvanlivosti a výživovej hodnoty HRYZKY veľmi vysoká. :)

  raňajková zmes Hryzka - zloženie
  A v duchu mantra: "Mňam, nezožer to všetko naraz." :D

  Zaujala Vás raňajková zmes HRYZKA a chcete ju vyskúšať? Použitím špeciálneho zľavového kódu TNJK01 môžete pri objednávke cez e-shop www.hryzka.sk získať zľavu 5% pri každom nákupe. Kód je časovo neobmedzený a platí aj pre opakované nákupy. Určite ho využite a posuňte ďalej aj svojim priateľom. Pri objednávke je potrebné zadať kód do kolonky "Uplatniť zľavový kód" a kliknúť na tlačidlo "Prepočítať".

  Novinky o Hryzke môžete sledovať aj na FB Hryzka raňajková zmes a INSTAGRAME Hryzkafood.

  Nuž a teraz, hor sa k zdravším zajtrajškom, priatelia! :)

  Hryzka so zľavou
  Objednajte si aktivovanú naturálnu bezlepkovú zmes Hryzka so zľavou 5% s použitím zľavového kódu TNJK01.
  Facebook
  Instagram

  katka.janurka
  Instagram
  Komentáre:
  Informovať ma o nových komentároch
  © 2020 by Janurky - Peter Janura, Katarína Janurová