Výnimočná patentovaná zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny psyllium. Je aktivovaná, bezlepková, zásaditá, naturálna - 100% RAW. Kompletný zdroj informácii o HRYZKE je na www.hryzka.sk. Jednoducho povedané výživné, chutné a zdravé raňajky pre celú rodinu.

Pri použití zľavového kódu TNJK01 budeš mať pri každom nákupe HRYZKY cez e-shop zľavu 5%. Je časovo neobmedzený a platí aj pre opakované nákupy. Pri objednávke je potrebné zadať kód do kolonky "Uplatniť zľavový kód" a kliknúť na tlačidlo "Prepočítať".do e-shopu  

Vianočné ozdôbky na stromček

Autor: Katka Dátum: 5.12.2014 Zobrazenia: 1246 x
Zdravíčko,

drahí hand-made sympatizanti a milovníci Vianoc. :)

Už je december a vonku začína ísť teplotne do tuhého, sem-tam nás aj troška snehu a veľkých romantických vločiek stihla potešiť. Zima klope na dvere a ja osobne si ju najradšej vychutnávam touto kombináciou – cez deň mrznutie v horách a lepenie sa na piecku v horskej chate a následne večer oddychové babušenie v deke. V týchto našich chatách často nachádzam inšpiráciu, pretože každá zvykne dýchať svojskou jedinečnosťou – všakovakými ozdobami a drobnosťami, no najmä vo vianočnom období veľmi peknou výzdobou. Určite väčšina z nás v tomto uzimenom čase uvíta aj vo svojich domovoch pohodu, relax a hrejivé teplo, a tak si prostredie okolo seba o to viac upratujeme, zdobíme, skrášľujeme a spríjemňujeme. Jednoducho, aby nám čo najmenej vecí narúšalo našu rovnováhu a my si tak môžeme Vianoce a ich atmosféru naplno vychutnať. :)

V podobnom duchu zrejme uvažovala aj moja kamarátka z detstva, ktorá ma oslovila s nápadom na vypaľované ozdoby na jej vianočný stromček. Dala mi za úlohu pre ňu pripraviť 20 kusov drievok s motívom milých zvieratiek - s vianočnými čiapkami a omotané šálmi. Potešila som sa a dala do práce – nuž, a takto nejako to s ozdôbkami dopadlo. :)


Petrík mi narezal 20 ks drievok s priemerom cca 5 centimetrov. Tie som potom prešmirgľovala, aby boli hladké na dotyk. Na predok drievok som predkreslila ceruzkou (kamarátkou chcené) zverstvo a tvorstvo - 3 medvede, 3 psy, 3 soby, 3 snehuliaky, 3 Santa Clausovia, 3 prasiatka a 2 tučniaky. Na zadné strany pribudli vianočné priania. :)

Drievka som ošetrila ľanovým olejom – pekne voňajú, olej im trochu ztmavil farbu a ochráni ich. V tomto štádiu vyzerali ozdoby takto:

Keď som mala všetky ozdoby povypaľované, prišli na rad ešte ďalšie doladenia - farebný výber stužiek, výroba dvojitých mašlí a spletenie tenkej zlatej nitky do hrubšej (keby mám rovno hrubú, ušetrím čas). Celé som to k sebe prišila.

A tradááá ... Stačilo týždeň počkať na slnečné počasie, aby som ich mohla krajšie pofotiť na našom dvore. Takto vyzerajú ozdôbky vo svojej finálnej fáze – čo myslíte, podarilo sa mi do nich vniesť nádych Vianoc?

Nepovešala som ich len na naše ihličnany, ale kompozične sa mi zapáčili aj na odpílenom strome.

Kamarátke veľmi pekne ďakujem za nápad - rada pretváram do výrobkov aj vlastné predstavy druhých ľudí, nie len tie svoje. :)

A Vám ostatným želám, nech si tento čas užijete - krásne a pohodové Vianoce v kruhu blízkych a Šťastný nový rok! :)

Katka Janurka
>
<
X
Komentáre:
Informovať ma o nových komentároch
© 2020 by Janurky - Peter Janura, Katarína Janurová