Výnimočná patentovaná zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny psyllium. Je aktivovaná, bezlepková, zásaditá, naturálna - 100% RAW. Kompletný zdroj informácii o HRYZKE je na www.hryzka.sk. Jednoducho povedané výživné, chutné a zdravé raňajky pre celú rodinu.

Pri použití zľavového kódu TNJK01 budeš mať pri každom nákupe HRYZKY cez e-shop zľavu 5%. Je časovo neobmedzený a platí aj pre opakované nákupy. Pri objednávke je potrebné zadať kód do kolonky "Uplatniť zľavový kód" a kliknúť na tlačidlo "Prepočítať".do e-shopu  

Bathory cross 2016

Autor: Petrík Dátum: 29.11.2016 Zobrazenia: 264 x
Čachtický hrad

Prvý oficiálny ročník nevšedného preteku Bathory cross alias Čachtický krvák zožal obrovský úspech v podobe silnej účasti. Ale poďme pekne po poriadku. :) Všetko začalo minuloročným pokusným nástrelom, ktorého sme sa viac-menej náhodou zúčastnili. O tom, ako prebehla táto ešte len rekreačná bežecká udalosť, sa dočítate tu. Tento rok už organizátor Miro Bitarovský poňal podujatie ako ozajstné preteky a bolo dokonca začlenené do série Výživná štvorka - spolu s Trojkráľovou trojkou, Jarnou rozkošou a DUS HO crossom z organizátorskej dielne Adama Lisého.

Štartová listina sa utešene plnila už týždne pred pretekom a do Čachtíc nakoniec zavítala snáď celá trailovo-bežecká komunita Západného Slovenska - dokopy 148 ľudí. Celkom nárast oproti minuloročným 25 kúskom - ktorí mali privilégium zúčastniť sa teraz bez štartovného. :) Deň pred pretekom sme sa vytešovali, že aká tam budeme sandálková mafia - počítali sme tak so 6 LUNA-tikmi.

Ráno pred štartom sa nám trochu miešajú plány a po menšom blúdení (lebo som si nepozrel, kde sa to vlastne štartuje :D) prichádzame k základnej škole v Čachticiach - do začiatku preteku ostáva asi 30 minút. Rýchlo zaregistrovať a konať telesné potreby - Katka musí vystáť 15-minútkový rad na preťažené WC, ja radšej obieham areál ZŠ, nachádzam dieru v plote a použiteľné húštie. :D Z nádejnej sandálkovej mafie sme ostali až dvaja - zo zvyšných členov jeden ochorel a traja zradili nahodením minimalistických črievic. Ech ... :D Tri minúty pred štartom sa ledva stíhame ustrojiť do bežeckého a už sa frčí.

Bathory cross - mapa trate
Približná trasa behu
Mapový podklad: cykloserver.cz

Kúsok najprv zbiehame od školy, bočíme a napájame sa na asfaltku smerom k Čachtickému hradu - prvé z dnešných celkom poctivých stúpaní. Celý pretek sa odohráva na hrebeni tiahnucom sa od hradného brala, ktorý však čnie len cca 150 - 250 metrov nad okolité dediny. Celkovo sa však nastúpa tých metrov 950. Hore, dole, hore, dole, hore, dole, ... :D Pri hrade je "fotografická slučka", štartové pole je ešte husté a všetci ochotne pózujú. Spolu so skupinou bežcov takmer netriafam ostrú odbočku zo slučky von a až po upozornení šmykujeme na štrku.

Bathory cross - Petrík pri Čachtickom hrade
S Čachtickým hradom v pozadí
Foto: activeland.sk
Bathory cross - Katka pri Čachtickom hrade
Katka si trasu užíva očividne viac :)
Foto: activeland.sk

Klesanie okolo hradu, kúsok po asfaltke a opäť sa stúpa, skoro tam, kde sme už boli, ale z opačnej strany. Asi 50 metrov po hrebeni a vydreté výškové metre opať strácame. :D A to len preto, aby sme po pár desiatkach metrov dolu v dedine opäť vystúpali hore. No čo, niekde treba tie výškové metre nabrať. Konečne nasleduje ľahšia pasáž v podobe behu po hrebeni len s miernymi hupákmi. Na niektorých miestach je trasa tam a späť totožná, inde sa križuje, bežcov pred sebou mám práve mimo dohľad - tak občas aj dumám, či vôbec idem dobre. Kritické miesta boli s predstihom pofotené na fejsbúkovej udalosti. To som však zistil až po preteku ... :D Nevadí, nakoniec som trafil správne.

Bathory cross - Petrík na trati
Niekde po druhom stúpaní (tuším)
Foto: activeland.sk

Po hrebeni ďalšie vyklesanie do dediny Hrachovište, kde je občerstvovačka. Tam nezastavujem, lebo mám so sebou všetko potrebné (voda s citrónom a medom), tak obieham pár bežcov - medzi nimi konečne aj vedúcu ženu, Nikolu Čorbovú, ktorá dáva teda riadne časy a často končí v tesnom závese za najrýchlejšími chlapmi.

Bathory cross - občerstvovačka
Nikola Čorbová na občerstvovačke, tam v pozadí za sa mihám :D
Foto: organizátor

Trocha roviny v dedine a hádajte ... opať stúpanie hore na hrebeň, tentokrát na najvyšší bod trate - Veľký Plešivec (484 m.n.m.). No a potom zase hrebeňom naspäť až k hradu - kde akurát nie je nikto z organizačného tímu na usmernenie. Tak tipujem, že už hádam len dole cestou tak, ako sme prišli - tipujem správne. :D Asi by som ozaj mal viac pozornosti venovať štúdiu tratí pred pretekmi. :D

Záverečný beh dolu kopcom po asfalte - jóóój, ako ja toto nemám rád. Vybočujem aspoň do napadaného lístia na krajnici, kde sa dá. Do cieľa prichádzam na 12. mieste s časom 1:52:00, len necelých 9 minút za víťazom, ou jeaaaa. Dnes to veru išlo. Trať mala 21 - 23 km a 900 - 1000 výškových metrov. Každému, kto to meral s hodinkami či mobilom, to vyšlo nejako ináč. :D Oficiálny údaj bol 23 km a 950 m+.

Bathory cross - Petrík na cieľovej rovinke
Cieľová rovinka
Foto: activeland.sk
Bathory cross - Petrík na cieľovej rovinke
Takéto bomby si dávaš v sandálkach?

Po dobehnutí beriem foťák a vyrážam oproti zbytku štartového poľa ...

Bathory cross - Jiro Horníček
Jirko Horníček: "Tyyy p*ča, to už si tu?!"
Bathory cross - Jaro Jandúch
Jaro Jandúch bez slova, lebo sa pred behom zabudol najesť aj napiť :D
Bathory cross - Peťo Knížat
Zamyslený Peťo Knížat
Bathory cross - Katka na trati
A Katka s parťáčkou Miladkou

S babami sa otáčam aj ja a zbeh asfaltkou absolvujem ešte raz. :-S Nuž čo, kto chce mať fotky z viacerých miest trate, nabehá sa.

Bathory cross - Katka na trati
Dievky pred cieľom ...
Bathory cross - Katka pred cieľom
... a spoločne v cieli s časom 2:58:14
Foto: activeland.sk

Čachtický krvák 2016 bola vydarená akcia s parádnou a výživnou trasou. Dúfame, že sa stane pravidelnou v bežeckých kalendároch. :)

Hryzka so zľavou
Objednajte si aktivovanú naturálnu bezlepkovú zmes Hryzka so zľavou 5% s použitím zľavového kódu TNJK01.
Facebook
Instagram

katka.janurka
Instagram
Komentáre:
Informovať ma o nových komentároch
© 2019 by Janurky - Peter Janura, Katarína Janurová