Výnimočná patentovaná zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny psyllium. Je aktivovaná, bezlepková, zásaditá, naturálna - 100% RAW. Kompletný zdroj informácii o HRYZKE je na www.hryzka.sk. Jednoducho povedané výživné, chutné a zdravé raňajky pre celú rodinu.

Pri použití zľavového kódu TNJK01 budeš mať pri každom nákupe HRYZKY cez e-shop zľavu 5%. Je časovo neobmedzený a platí aj pre opakované nákupy. Pri objednávke je potrebné zadať kód do kolonky "Uplatniť zľavový kód" a kliknúť na tlačidlo "Prepočítať".do e-shopu  

(Ne)bežecký batoh Crivit

Autor: Petrík Dátum: 15.7.2015 Zobrazenia: 249 x
Bežecký batoh Crivit

Pred nejakým časom mali v Lidli "bežecký týždeň", v rámci ktorého sa dali za veľmi rozumné ceny nakúpiť rôznorodé bežecké potreby značky Crivit - tričká, tielka, kraťasy, ponožky, fúkerky, ... Samozrejme sme tam s Katkou hneď v pondelok ráno nabehli (dokonca som si kvôli tomu bral voľno v práci :D). Do oka nám okrem oblečenia padli aj batohy označené ako bežecké. Stáli tuším 9,99 alebo 14,99 eur, takže cena naozaj zanedbateľná oproti zvučným značkám ako Salomon či Inov-8 - rozhodli sme sa ich kúpiť a vyskúšať. Môj bol čierny, Katka dostala žlto-zelený.

Čo si s nami batohy vytrpeli?

Používali sme ich na behy pomerne často, na kratšie trasy v nich obyčajne jeden z nás niesol zrkadlovku na fotenie, na tie dlhšie sa tam pohodlne okrem foťáku zmestili aj veci na prezlečenie, nejaké to jedlo či voda navyše.

Kvalita spracovania

Batohy boli počas používania celkom praktické a obľúbili sme si ich. Tu sa však dostávame ku kameňu úrazu – boli. Prečo ten minulý čas? Pretože kvalita ich spracovania nie je bohvieaká, aj keď na prvý pohľad vyzerá všetko v poriadku. Zásadným nedostatkom je mechanická pevnosť materiálu zvršku vo švoch. Tkanina je síce mimo švov odolná, ale v miestach prešitia sa pri zaťažení rýchlo pára/uvoľňuje nite. Najprv mi povolili vrchné švy, keď bol batoh plný oblečenia. Toto som sa ešte pokúšal zachrániť pomocou sekundového lepidla, ihly a nite. Ako-tak sa to podarilo a pokúsil som sa ešte preventívne spevniť lepidlom aj švy na spodku. Batoh som potom ešte používal. Poslednú ranu mu však zasadilo, keď som tam mal asi litrovú fľašu s vodou a tá za behu jednoducho vypadla. Príčina? Rozpáraná látka v spodnom šve. Takže ten môj šiel na odpis, Katkin ešte drží, ale len vďaka poučeniu z môjho – tento už nakladáme vecami len veľmi zľahka. S ostatnými časťami batohu ako výstelka chrbta, popruhy či zipsy problémy neboli.

Nedotiahnuté detaily
Na detailoch je poznať nižsšiu kvalitu spracovania
Uvoľnené švy na vrchu
Povolené švy na vrchu batoha, ktoré som ešte zachránil pomocou ihly, nite a sekundového lepidla
Rozpadnutý spodok batoha
Rozpadnutý spodok batoha, už mimo možnosť záchrany - pekne je vidno páranie tkaniny

Detail švu
Pri zaťažení švu vidno, že je dosť nekvalitný
Komfort nosenia

Tak teraz po vytknutí hlavného nedostatku môžeme prejsť k tým dobrým veciam, pretože je ich dosť. Mne osobne batoh sedel na chrbte dobre, rozsah nastavenia popruhov je dostatočný na kvalitné upnutie. Batoh má aj hrudné upínanie a bedrový (či skôr pupkový) popruh. Katke sa ramenné popruhy nedali úplne dotiahnuť, preto som ich prešíval a teraz už je to v pohode. Batoh je veľmi ľahký a keď je naložený len oblečením a drobnosťami, tak ho skoro ani necítiť na chrbte. Vytkol by som akurát materiál hrudného a pupkového popruhu, ktorý má akoby trošku ostré hrany a jemne zatrháva/žmolkuje niektoré tričká. Ak mala Katka počas behu na sebe len tielko, zvykol ju batoh zozadu na krku a pleciach trochu škrabať - ale pri tričku s rukávmi a vyšším golierom to nerobil, v zime pri dvoch vrstvách oblečenia úplne bez problémov.

Bežecký batoh Crivit - chrbtová časť
S chrbtovou častou problémy neboli
Bežecký batoh Crivit - popruhy
Hrudný a bedrový popruh
Bežecký batoh Crivit - skrátené popruhy
Skrátený popruh na Katkinom batohu

Jemne pozadrapované tričko - spôsobené hrudným popruhom
Objem a vrecká

Batohy sú prispôsobené na používanie hydrovaku – to však nemáme vyskúšané, lebo sme takýto vynález vtedy nemali k dispozícii. Do hlavného priestoru sa zmestí dostatok oblečenia, maloobjemové jedlo (tyčinky, hrozienka, ďatle či gely) a prípadne jedna alebo dve pollitrovky s vodou. Ako som už spomínal, nie je problém odniesť aj zrkadlovku s väčším objektívom. Z vonku je prístupné ešte malé vrecko na veci, ktoré treba mať po ruke.

Vnútorný priestor
Vnútri je priehradka na hydrovak ...
Otvory na hadičku camelbagu
... a v popruhoch otvory na jeho hadičku
Vonkajšie vrecko
Vonkajšie vrecko ...
Vonkajšie vrecko
... a pre lepšiu predstavu veľkosti
Celkový verdikt

Pomerom kvality a ceny sa jedná o dobrú investíciu, ALE určite by som tento batoh neodporúčal používať tým, ktorí to s behaním myslia seriózne a denne drtia kilometre. Skôr je vhodný na ľahšiu turistiku, keď potrebujete zobrať so sebou len pár vecí. Výborný je na bicykel. Jednoducho aktivity, pri ktorých neskáče hore-dole desaťtisíc krát za sebou a na druhý deň zas – tým pádom švy majú šancu vydržať. Takže ak ste len rekreačný turista či menej náročný cyklista, určite si ho/jemu podobné v Lidli vystriehnite. Ultrabežci, horskí kamzíci, bajkeri bez pudu sebazáchovy a podobná bujač – ruky preč.

Petrík
Hryzka so zľavou
Objednajte si aktivovanú naturálnu bezlepkovú zmes Hryzka so zľavou 5% s použitím zľavového kódu TNJK01.
Facebook
Instagram

katka.janurka
Instagram
Komentáre:
16-04-2016 10:00

Mne sa zacal parat skoro hned vo sviku. Riesenim by bolo mozno vsetky sviky presit pre istotu. Lebo inak mi sedel super. Ale vratila som ho.. Mam 12l ferino za 27e, co je sice viac penazi, ale narvaty bol viac krat na prasknutie a sviky drzia paraaaadne.. a teda zbytok latka a tak tiez.. Tato vec z Lidla im proste nevysla, aj ked tvarovo a cenovo bol fajn.
Informovať ma o nových komentároch
© 2019 by Janurky - Peter Janura, Katarína Janurová