Výnimočná patentovaná zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny psyllium. Je aktivovaná, bezlepková, zásaditá, naturálna - 100% RAW. Kompletný zdroj informácii o HRYZKE je na www.hryzka.sk. Jednoducho povedané výživné, chutné a zdravé raňajky pre celú rodinu.

Pri použití zľavového kódu TNJK01 budeš mať pri každom nákupe HRYZKY cez e-shop zľavu 5%. Je časovo neobmedzený a platí aj pre opakované nákupy. Pri objednávke je potrebné zadať kód do kolonky "Uplatniť zľavový kód" a kliknúť na tlačidlo "Prepočítať".do e-shopu  

Bežecký trailový batoh Kalenji - veľa muziky za málo peňazí

Autor: Petrík Dátum: 16.7.2015 Zobrazenia: 306 x
Bežecké batohy Kalenji

Po neveľkom úspechu batohov Crivit sme sa s Katkou začali obzerať po niečom, v čom by sa dali niesť veci na dlhších behoch s kapacitou väčšou ako naše Deuter Pulse EXP 4. Do oka nám padla značka Kalenji a jej batohy – a ako na zavolanie Tyger akurát riešil objednávky práve od nich, tak sme sa tak trochu privtreli. :) Po menších komplikáciách sa jeden z batohov podarilo dopraviť ku nám cez Tygra, druhý sme dostali z Prahy na Slovensko s medzipristátím v Brne.

Jeden z hlavných parametrov, ktorý nás oslovil, bola cena. Značka Kalenji ponúka množstvo bežeckých produktov, ktoré vyzerajú veľmi profesionálne, ale ich ceny sú skôr rekreačné. Bežecké doplnky si môžete pozrieť napríklad tu. Tento batoh/vestu sme objednali z českého Decathlonu za cenu 779 KČ, asi 28 EUR/kus. Pritom ceny podobných výrobkov od Salomonu či Ultimate Direction sa pohybujú bežne aj cez 100 eur. Tie sú kvalitatívne na tom síce ešte lepšie, ale to už záleží - čo človek skutočne potrebuje a využije.

Decathlon zatiaľ nedoručuje na Slovensko, preto bola doprava, spomínaná v úvode, taká kostrbatá. V budúcnosti (myslím, že koncom leta 2015) však chcú svoj e-shop rozšíriť aj k nám. Na slovenských stránkach neboli batohy v čase, keď sme ich objednávali, dostupné.

Konštrukcia a priestory

Chrbtová časť má objem 9 – 14 litrov, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá. Vnútrajšok je rozdelený na priestor pre hydropak (ktorý je súčasťou a v cene) a hlavnú priehradku. Do oboch priestorov sa pristupuje z vrchu, kde sa nachádza aj malé vrecko na zips – priestor pre telefón či peniaze. Celý hlavný priestor je možné podľa potreby zväčšovať/zmenšovať pomocou zipsu a doťahovacích gumičiek. Z vonku je ešte jedno elastické vrecko.

Bežecký batoh Kalenji skomprimovaný
Hlavný priestor skomprimovaný zipsom ...
Bežecký batoh Kalenji roztiahnutý
... a roztiahnutý (nášivka je samozrejme už môj upgrade :))
Prístup do hlavného priestoru
Prístup do hlavného priestoru - je vidieť vrecko na telefón/peniaze a úchytku na hydropak. Otvor je pomerne malý, takže vyberanie a vkladanie väčších vecí (ako našej zrkadlovky) chce trochu cviku.
Elastické vrecko
Elastické vrecko na povrchu - napríklad na odloženie mokrých vecí, naľavo sú gumičky na uchytenie palíc
Hydrovak Kalenji
Hydrovak s objemom cca 2 litre, dodávaný s batohmi v cene

Na batohoch sú k dispozícii aj gumičky na upnutie palíc. V mieste, kde sa hlavné popruhy upínajú k telu, sú malé vrecká na zips - s trochou mojej akrobacie sa do nich dá dostať aj za jazdy, Katka zvláda aj bez nej. :D Zmestia sa tam napríklad menšie telefóny, gely alebo tyčinky či vreckovky. Spredu sú na popruhoch 2 priestory na uloženie fľaší s vodou. Zmestia sa tam aj pollitrovky, tie však už potom pri behu dosť nadskakujú. Kalenji ponúka 260 ml ploché fľašky, ktoré tam pasujú ako riť na šerbeľ - tie však už treba dokúpiť samostatne.

Priestor na fľašky
Vrecká na fľaše 260 ml fľaše Kalenji
260 ml fľaše Kalenji (nie sú v cene batohov) ukážka veľkosti batohu Kalenji
Takéto niečo tam asi nosiť bude málokto, ale vojde to tam :D

Použité materiály vyzerajú kvalitne, na spracovaní poznať drobné nedokonalosti v podobe niekoľkých uvoľnených nitiek a niektorých nie úplne dokonale spracovaných švov, ale nič závažné. Celkový dojem z tohto pohľadu je veľmi dobrý. Opotrebovanie uvidíme až časom ...

Nosenie a komfort

Hneď prvá možnosť ich vyskúšania v nasadení bol zhodou okolností jeden z najťažších pretekov našej tohtoročnej sezóny – Malofatranská päťdesiatka. Musím povedať, že batohy dopadli na výbornú. Aj napriek dlhým hodinám natriasania sa nespôsobili žiadne odreniny či otlačené ramená - a to pri naplnení zásob vody na občerstvovačkách mohli vážiť aj 3-4 kg.

Mne dĺžka hlavných popruhov úplne vyhovuje, viem si ich dotiahnuť tak, aby batoh na chrbte dobre sedel. Katka však po MF50 hovorila, že by potrebovala ešte trochu kratšie. Tak som jej ich poupravil - prešil som ich spodný úchyt nižšie. Teraz si ich už aj ona dokáže správne nastaviť.

Prešité popruhy
Dole je môj batoh s originálnou konštrukciou popruhov, hore Katkin s popruhom prešitým kvôli skráteniu

Hrudné popruhy sú vyriešené veľmi šikovne, pomocou háčikov sa dajú ukotviť do piatich polôh na hlavných popruhoch - takže aj do kríža či asymetricky ak by niekto chcel. Akurát ich doťahovanie a rozopínanie bolo v origináli riešené divne - pre odopnutie sa museli uvoľniť háčiky a doťahovanie bolo za jazdy veľmi náročné, ba až nemožné. Už pri prvom pohľade mi bolo jasné, že takto to nebude dobre. Po obehnutí niekoľkých galantérií sa mi podarilo zohnať plastové klipsy správnej šírky a teraz už sa popruhy dajú rozopínať a doťahovať tak, ako sme zvyknutí.

Hrudné popruhy
Hrudné popruhy v origináli - naše som bohužiaľ zabudol odfotiť, tu to veľmi nevidno
Foto: http://www.decathlon.cz/
Hrudné popruhy
No a hrudné popruhy po mojej úprave
Bežecký batoh Kalenji
Bežecký batoh Kalenji
A takto batohy vyzerajú na človeku - konkrétne na najkrajšom škriatkovskom modelovi celej Stredozeme - mne
Verdikt

Na bežecké batohy Kalenji zatiaľ nemôžeme povedať krivého slova, je to určite rozumná investícia pre každého, kto to s behom na dlhé vzdialenosti myslí vážne. Pomer ceny a kvality je veľmi priaznivý, batohy sú pohodlné a praktické. Určite si s nimi užijeme kopu pekných kilometrov.

Petrík
Hryzka so zľavou
Objednajte si aktivovanú naturálnu bezlepkovú zmes Hryzka so zľavou 5% s použitím zľavového kódu TNJK01.
Facebook
Instagram

katka.janurka
Instagram
Komentáre:
24-11-2015 12:38

Dobře napsané, chválím! Pomohlo.
08-02-2016 17:20

Super recenzia, ďakujem moc
25-01-2017 15:29

Můžeš s odstupem času popsat jak vypada batoh s opotřebováním a jak se osvědčil? Stale je v prodeji tak o nem uvažuju jako o prvnim na běhání. Diky moc.
26-01-2017 06:56

Osvedčil sa výborne, stále ich obaja radi používame. A čo sa týka opotrebovania, tak všetko podstatné stále pevne drží - gumičky majú stále elasticitu, žiadne švy nepovolili ani sa nič neroztrhlo. Väčšie opotrebovanie je poznať iba na prsných vreckách na fľaše, tam je to trochu predraté od nadskakovania a ošúchali reflexné prvky na batohu.
Informovať ma o nových komentároch
© 2019 by Janurky - Peter Janura, Katarína Janurová