Výnimočná patentovaná zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny psyllium. Je aktivovaná, bezlepková, zásaditá, naturálna - 100% RAW. Kompletný zdroj informácii o HRYZKE je na www.hryzka.sk. Jednoducho povedané výživné, chutné a zdravé raňajky pre celú rodinu.

Pri použití zľavového kódu TNJK01 budeš mať pri každom nákupe HRYZKY cez e-shop zľavu 5%. Je časovo neobmedzený a platí aj pre opakované nákupy. Pri objednávke je potrebné zadať kód do kolonky "Uplatniť zľavový kód" a kliknúť na tlačidlo "Prepočítať".do e-shopu  

Luna Origen - oprava po 1600 km

Autor: Petrík Dátum: 18.9.20171 Zobrazenia: 1655 x

Luna Origen sú pre mňa dosiaľ to najlepšie, čo som kedy mal obuté. Zhrnutie dojmov po 1000 km môžete nájsť tu. Po zhruba 1600 km a cca 70000 výškových metroch ma práve na pretekoch, kde som to mal rozbehnuté na prvé miesto - Turiec maratón - prekvapila drobná nepríjemnosť. Z podrážky sa vytrhol popruh, ktorý ide pomedzi prsty - vtedy som to provizórne opravil a ešte dobehol aj pretek, viac priamo v článku. Doma som to potom prerobil ináč, Ultrafatra však ukázala, že nie veľmi kvalitne.

Snažil som sa totiž ešte vo veľkej miere zachovať pôvodnú konštrukciu uchytenia v podrážke - čo už ale bolo problematické vzhľadom na opotrebovanie. Po Ultrafatre som to teda prerobil úplne nanovo - po svojom. :D Ak sa chcete inšpirovať, tu je návod.

Najprv som vytiahol pôvodné štuple, k tomu snáď netreba nič bližšie. Do podrážky som flexkou spravil zárezy hlboké asi 3 mm - tak, aby stále boli len v pneumatikovej gume, nie hlbšie.

Luna Origen - oprava

Z hrubších klincov som si vyrobil takéto švindzíky ...

... s rozmermi takými, aby pekne zapadli do pripravených výrezov. To, že prečnievajú mimo pôvodných kruhových otvorov je zámer - vo výsledku sa sila ťahania popruhu bude prenášať navyše aj do tých zárezov v húževnatej gume.

Luna Origen - oprava

Ďalej som zobral dutú šnúrku a do jej vnútra prevliekol pomocou drôtika pevnú šnúrku do topánok.

No a do jedného konca som vovliekol pripravený švindzík, druhý koniec som zatavil dohromady.

Celé som to potom omotal šnúrkou zhruba do tvaru kruhového výrezu v sandáli, trochu ju zošil krížom (aby držala tvar) a čiastočne roztavil zapaľovačom.

Na spodok som potom poriadne roztavil ďalší kúsok šnúrky a celý vzniknutý novotvar som osadil namiesto pôvodných popruhov. Vo vnútri som to ešte podlepil taviacou pištoľou.

Luna Origen - priebeh opravy

A po prevrátení - ba dum tss, ako nové.

Luna Origen - priebeh opravy

Nakoniec som len zošil dohromady pôvodné a nové popruhy - omotal som ich tenkou nylonovou stužkou a poriadne poprešíval.

Luna Origen - po oprave

Táto nová konštrukcia má už na konte okolo 150 km a nebadať žiadne závady. :) A možno si niekto položíte otázku, že na čo som to vlastne robil, keď ... (mohol som rovno kúpiť nové, poslať výrobcovi a požiadať o výmenu, ...). No, mám rád, keď veci slúžia dobre svojmu účelu a keď sú urobené tak, aby mu slúžili čo najdlhšie. Tak preto.

Hryzka so zľavou
Objednajte si aktivovanú naturálnu bezlepkovú zmes Hryzka so zľavou 5% s použitím zľavového kódu TNJK01.
Facebook
Instagram

katka.janurka
Instagram
Komentáre:
Informovať ma o nových komentároch
© 2020 by Janurky - Peter Janura, Katarína Janurová