Výnimočná patentovaná zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny psyllium. Je aktivovaná, bezlepková, zásaditá, naturálna - 100% RAW. Kompletný zdroj informácii o HRYZKE je na www.hryzka.sk. Jednoducho povedané výživné, chutné a zdravé raňajky pre celú rodinu.

Pri použití zľavového kódu TNJK01 budeš mať pri každom nákupe HRYZKY cez e-shop zľavu 5%. Je časovo neobmedzený a platí aj pre opakované nákupy. Pri objednávke je potrebné zadať kód do kolonky "Uplatniť zľavový kód" a kliknúť na tlačidlo "Prepočítať".do e-shopu  

Predstavujeme: svalové elektrostimulátory Compex

Autor: Petrík Dátum: 19.3.2016 Zobrazenia: 535 x

Ja osobne som o svalových elektrostimulátoroch počul prvýkrát pred niekoľkými dňami, keď Tyger dostal od sportdeluxe.sk na vyskúšanie jeden takýto výrobok. Kedysi dávno som síce videl v teleshoppingu zrejme niečo na tento štýl, nejaký super abs či čo, ale to som nebral vážne. :D Ale keďže sa Tyger práve vybral na 10 dní do Gruzínska a obával sa, že s daným prístrojom ho nepustia cez letiskovú kontrolu, slovo dalo slovo a zariadenie som dostal na chvíľu ja - aby som vyskúšal jeho možnosti pri regenerácii mojej zlomenej (teda teraz už zrastenej) nohy.

O aký prístroj sa jedná?

Compex Energy
Compex Energy

Model Energy od výrobcu Compex. Podľa slov firmy: "Compex je líder v oblasti elektrostimulácie a napreduje vo výskume elektroterapie neustálymi inováciami a zlepšeniami. Od prevencie zranení a rýchlej regenerácie po nárast sily svalov a zlepšenie výdrže, Compex ponúka športovcom a aktívnym ľuďom najinteligentnejší nástroj na zlepšenie ich výkonov."

Ako to funguje?

Elektrostimulácia funguje prostredníctvom stimulácie nervových vlákien v svaloch pomocou elektrických impulzov. Tieto impulzy sú do tela prenášané sústavou elektród upevnených na koži. Dajú sa využiť dvojako - na stimuláciu motorických nervov a na stimuláciu senzorických nervov.

Pri stimulácii motorických nervov prístroj napodobňuje elektrické impulzy, ktorými mozog riadi svaly. Tieto impulzy potom vybudia daný sval ku kontrakcii - mechanickej práci. V závislosti na napätí impulzov, ich frekvencii a tvare je možné simulovať rôzne druhy záťaže - od masáže cez vytriasanie až po riadnu makačku.

Stimuláciou senzorických nervov je zase možné uľaviť od bolesti - elektrickými signálmi prístroja sú nahradené signály bolesti. Tiež je možné stimuláciou zvýšiť produkciu endorfínov.

Compex Energy

Compex Energy
Prístroj s pripojenými káblami na napájanie elektród

Zariadenie, ktoré máme zapožičané od sportdeluxe.sk (výhradný distribútor pre SR) patrí k športovému radu modelov firmy Compex. Ponúka 23 módov elektrostimulácie rozdelených do troch kategórií - šport, zdravie a krása. Námatkovo napríklad vytrvalosť, výbušná sila, okysličenie, ťažké nohy či rysovanie.

Compex Energy
Výber z módov

Z hľadiska technického riešenia ma na prvý pohľad veľmi upútala jedna vec - prístroj je napájaný akumulátorom s napätím 4,8 V. Tento sa dá dobíjať pomocou priloženej sieťovej nabíjačky - akurát je znemožnené pripojiť naraz nabíjačku aj elektródy (no teda, ono by to možné bolo s trochou násilia, prípadne skrutkovača ... :D ale pri korektnom používaní nie). Takže sa ani omylom nemôže stať, že budete mať po sebe elektródy a prístroj bude zároveň pripojený na 230 V. :D Ešte lepšia ochrana pred takýmto konaním je to, že Tyger v rámci balenia sa do Gruzínska nevie tú nabíjačku nájsť, takže máte prístroj bez nej (túto drobnosť som vyriešil v štýle MacGyvera 3 tvarovanými plieškami a externými baterkami :D ).

Compex Energy
Originálny akumulátor (ktorý momentálne nemám ako nabiť) a napájanie článkami

Výrobca určite počítal aj s použitím bežných batérií, pretože po vybratí originálneho akumulátora tam sú presne vytvarované uloženia, dokonca aj s vyznačenou polaritou. Jediné, čo chýba, sú prepojovacie pliešky - tak som ich tam provizórne dorobil. Predpokladám, že tam legálne byť nemôžu - práve kvôli možnosti dobíjania priamo v prístroji. Ono by sa totiž potom mohlo stať, že tam dáte nenabíjacie baterky, zabudnete na to a pripojíte nabíjačku - no a nenabíjateľné články reagujú na nabíjanie hlavne produkciou tepla a prípadným vytečením. Takže v štýle Mythbusters: Do NOT try this at home. :D

Čo očakávam?

Vlastne zatiaľ asi nič ... :D Keďže ešte predvčerom som nevedel, že také niečo vôbec existuje. Zatiaľ som podrobne čítal návod a pozeral nejaké videá, ako to funguje. Pekne sa mi to naviazalo na nedávne čítanie o riadení svalovej kontrakcie v Atlase fyziológie človeka. Skúšal som masážny mód na prednom stehennom svale a vytrvalostný mód na lýtku. Zaujímavý pocit, keď sval len tak sám od seba maká, napína sa, trasie ...

Compex Energy
Compex v akcii

No hlavne si od Compexu Energy sľubujem to, že budem môcť zapájať iba svaly regenerujúcej nohy a tú zdravú nechám na pokoji. Momentálne je medzi nimi výrazný nepomer vo veľkosti a výkone svalov - keby som sa rozbehol, tak asi chodím do kruhu. *lol* Tá zdravá sa riadne vytrénovala, keď som na nej 6 týždňov hopsal a tá, čo bola v sadre, sa len teraz začína rozhýbavať a pomaličky trénovať.

Zajtra sa mám stretnúť aj so zástupcom sportdeluxe.sk, ktorý mi má dať inštruktáž. Po uplynutí skúšobnej doby Vám sprostredkujeme dojmy.

Na záver video od výrobcu:


Petrík
Tiež by Vás mohlo zaujímať:
tag: Compex
Hryzka so zľavou
Objednajte si aktivovanú naturálnu bezlepkovú zmes Hryzka so zľavou 5% s použitím zľavového kódu TNJK01.
Facebook
Instagram

katka.janurka
Instagram
Komentáre:
13-10-2016 19:46

Ja používam profi elektrogymnastiku v práci (rehabilitácia) ;) je to pomerne stará metóda na tréning velmi ochabnutých svalov, keď pacient nevie cvičením zlepšiť trofiku. osvedčilo sa mi to, my ju dávame 10x a obyčajne dosť pomôže.
06-09-2017 08:57

@Linda, kde presne je to pracovisko, na ktorom sa elektrogymnastika využíva? Ja ju zháňam, ale neviem v BA nájsť žiadne pracovisko s profi prístrojom. Ďakujem
06-09-2017 11:17

fiha, tuto funkciu má väčšina elektroliečebných strojov na rehabilitačných oddeleniach, čiže aj v BA ich musia mať. Skús sa popýtať na fyziatricko - rehabilitačných oddeleniach v nemocniciach alebo na súkromných rehab.klinikách. Ja som z PB, takže Ti viac neporadím :)
Informovať ma o nových komentároch
© 2019 by Janurky - Peter Janura, Katarína Janurová