Výnimočná patentovaná zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny psyllium. Je aktivovaná, bezlepková, zásaditá, naturálna - 100% RAW. Kompletný zdroj informácii o HRYZKE je na www.hryzka.sk. Jednoducho povedané výživné, chutné a zdravé raňajky pre celú rodinu.

Pri použití zľavového kódu TNJK01 budeš mať pri každom nákupe HRYZKY cez e-shop zľavu 5%. Je časovo neobmedzený a platí aj pre opakované nákupy. Pri objednávke je potrebné zadať kód do kolonky "Uplatniť zľavový kód" a kliknúť na tlačidlo "Prepočítať".do e-shopu  

Dlhodobá recenzia: Návleky Inov-8 Debris Gaiter 32

Autor: Petrík Dátum: 29.12.2015 Zobrazenia: 1857 x
Inov-8 Debris Gaiter 32
Pohoda v snehu aj bez membrány

Tak by sa jednou vetou dali charakterizovať tieto návleky. Čo o nich povedať ďalej - v podstate je to len kus látky a to ani nie nepremokavej. :D Napriek tomu je to praktický kus vybavenia, ktorý by nemal chýbať žiadnemu trailovému bežcovi a výborne sa hodí aj na turistiku.

Minulú jeseň a zimu som drtil kilometre hlavne v črieviciach Mudclaw 300 (teraz už sú na sklonku životnosti). Čo sa týka podrážky, v snehu to je paráda a ani nasiakavanie zo strán nie je veľký problém. Horšie to už je so sypaním snehu zhora - celkom nepríjemné. Pod minulý stromček nám preto obom s Katkou doniesol Ježiško návleky - a bolo to sto a jedna.

Inov-8 Debris Gaiter 32 - dva páry
Podľa obalu veľkosti S a M - naživo sa ale nelíšia
Inov-8 Debris Gaiter 32
  • Hmotnosť: 32g
  • Materiál: 98% polamid, 2% elastan
  • Veľkosti: S (EU 35.5-39.5), M (EU 40.5-43), L (EU 44.5-47)

Objednávali sme veľkosti S a M, pri porovnaní však medzi nimi nevidíme rozdiel v rozmeroch - možno zle označené balenie. To však nie je veľmi podstatné, lebo na veľkosti až tak nezáleží. Na vrchu majú návleky elastický lem, ktorý sa prispôsobí obvodu členku. Pod ním je hrubá odolná tkanina, ktorá prekrýva otvorený vrch topánky. Vpredu je kovový háčik, ktorým sa návlek zachytáva o šnúrky. Na bokoch sú praktické suché zipsy, cez ktoré sa prevlieka gumička - tá ide popod podrážku a drží návlek zo spodku. Vďaka suchým zipsom sa dá gumička úplne vyvliecť von a prípadne nahradiť niečím iným.

Inov-8 Debris Gaiter 32 - pohľad zo spodku
Gumička uchytená v suchých zipsoch ... Inov-8 Debris Gaiter 32 - vyvlečená gumička
... a vyvlečená von

Pri prvom pohľade som si vravel, že tá gumička nemôže dlho vydržať, keď ide popod podrážku. Napodiv nám obom stále pevne drží - nepredrala sa o podklad. Na topánkach - Mudclaw-och (mojich) aj Baregrip-och a Roclite-och (Katkiných) ostáva gumička tam, kde má - vďaka vysokému dezénu. Na Trailroc-och (mojich) má však pri behu z kopca tendenciu preskočiť cez nižší dezén a vytiahnuť sa dozadu. Návleky síce ako-tak zachovávajú polohu aj bez nej, ale keď je tvrdší sneh, tak sa už vyťahujú. Ešte som to neskúšal, ale myslím, že keď dám namiesto elastickej gumičky pevnú šnúrku, mohlo by to pomôcť. Na druhej strane sa ale budú ťažšie dávať na nohu. Na topánkach s hladkou podrážkou, napr. Merrell Trailglove som návleky neskúšal, ale gumička by tam asi tiež až tak nedržala.

Inov-8 Debris Gaiter 32 s Mudclaw 300 v Javorníkoch
V Javorníkoch navlečené na Mudlaw 300

Kamarát však gumičku rozdrapil skoro okamžite - cez návleky si totiž ešte dal aj bežecké mačky, ktoré ju presekli. Takže na to treba dať pozor. Aspoň, že sa dá ľahko vymeniť/nahradiť.

Inov-8 Debris Gaiter 32 - háčik
Háčik na ukotvenie o šnúrky

Tkanina návlekov nie je nepremokavá ani impregnovaná - čo nevadí, nohu chráni aj bez toho. Zo skúseností - v suchom snehu sa dá aj v premokavých topánkach s návlekmi fungovať s relatívne suchými nohami aj cez dve hodiny. Návleky držia na mieste, jediná vlhkosť je postupne topiaci sa sneh z tepla nôh. A aj keď už trochu nasiaknu, tak sa to ustáli na znesiteľnej úrovni. V rovnakých podmienkach bez návlekov sa sneh hneď nasype zhora a je mokro a chladno. Po dlhšom čase v suchom snehu však začnú namŕzať okraje návlekov - stvrdnú a môžu sa vyhŕňať.

V mokrom snehu si nepomôžete - nasiakne to všetko hneď. Ak však máte na topánkach membránu, opäť sa to nesype zvrchu a predĺži pocit komfortu. Proti blatu či kamienkom návleky vyskúšané veľmi nemám - jednak preto, že tie mi do črievic vo všeobecnosti veľmi nepadajú a jednak preto, že ich samozrejme nikdy nemám so sebou, keď by sa náhodou hodili. :S

Inov-8 Debris Gaiter 32 - elastický lem
Lemy trochu stratili pružnosť

Po roku nie úplne najintenzívnejšieho používania (veď ani snehu nebolo až tak intenzívne :D) nie je vidieť žiadne zásadné opotrebovanie. Suché zipsy držia, tkanina je neporušená. Akurát horný elastický lem trošíčku stráca pružnosť, na nohe ale drží dobre.

Inov-8 Debris Gaiter 32 - prevrátené naruby
Prevrátené naruby
Plusy
  • nízka hmotnosť a malá veľkosť
  • vynikajúca ochrana proti suchému aj mokrému snehu, kamienkom či konárikom
  • zahreje členky
  • rýchle obúvanie/vyzúvanie
Mínusy
  • vykĺzavanie gumičky pri nižšom dezéne
  • namŕzanie okrajov návleku a následné vyhŕňanie
Inov-8 Debris Gaiter 32
Záver

Ak vyznávate trailový beh a často zavítate do zasnežených nevychodených končín, určite si zaobstarajte bežecké návleky. Ak už nie priamo Debris Gaiter 32, tak aj iné bežecké značky ponúkajú podobné produkty. V mnohých situáciách tieto kúsky tkaniny oceníte.

Hryzka so zľavou
Objednajte si aktivovanú naturálnu bezlepkovú zmes Hryzka so zľavou 5% s použitím zľavového kódu TNJK01.
Facebook
Instagram

katka.janurka
Instagram
Komentáre:
05-01-2016 18:45

Ahojte , recenzovane navleky k max.spokojnosti tiez pouzivam.Dnes pouzite na behu svaznicou na Maguru v cerstvom prasane v kombinacii s NB minimus MT010.Aj napriek vibramovej podrazke, ktora nema vyrazny vzorok drzali gumicky ako pribite bez zhrnovania aj po 20km.Takze palec hore navlekom tak aj Vam.
06-01-2016 13:46

Ďakujeme za názor a spätnú väzbu. :)
Informovať ma o nových komentároch
© 2018 by Janurky - Peter Janura, Katarína Janurová